• Flaga Polski

Герб Згромадження

«О, світлодайний Маяку любові, я знаю, як дістатися до Тебе, я знайшла таємницю, як привласнити собі Твоє полум’я»

св. Тереза від Дитяти Ісуса

Відновлений у 2019 році герб Згромадження Сестер св. Терези від Дитяти Ісуса, відноситься до першого гербу сестер терезіянок, що походить з кармелітської геральдичної традиції. Агрегація Згромадження до Ордену Босих Кармелітів у 1991 році підкреслила духовний зв’язок сестер терезіянок з кармелітською чернечою родиною. Символічні елементи графічні гербу Згромадження запозичені з гербу Ордену Босих Кармелітів та вказують на кармелітську духовність св. Терези від Дитяти Ісуса – покровительки Згромадження.

Відновлений герб Згромадження складається з геральдичного щита та розміщеного над ним гасла сестер терезіянок латинською мовою: „AMOREM AD SUPREMAM CARITATEM PROPAGARE”, котре може бути написане також на інших мовах. На щиті гербу розміщені такі символічні графічні елементи: гора Кармель з хрестом на вершині, дві зірки з правої та лівої сторони гори та серце з полум’ям.

Гора Кармель символізує належність Згромадження до Кармелітської чернечої родини, покровителькою котрої є Пресвята Діва Марія. Серце символізує любов, котра є центром Католицької Церкви, та суть місії Згромадження Сестер св. Терези від Дитяти Ісуса. Воно також має пригадувати сестрам терезіянкам слова їх покровительки: «У серці Церкви, моєї Матері, буду любов’ю». Над серцем, а одночасно у підніжжя хреста, розміщено полум’я, що символізує готовність кожної сестри згорати в любові до Христа, що є головою свого Містичного Тіла – Церкви. Зірка з лівої сторони символізує св. Терезу від Дитяти Ісуса, а з правої – Слугу Божого єпископа Адольфа Пьотра Шельонжка, засновника Згромадження. Символіка гербу підкреслює місію Згромадження, котрою є поширення Божої любові у серцях усіх людей, особливо у серцях дітей та молоді, у дусі «малої дороги» св. Терези з Лізьє.

Відновлені герб та логотип Згромадження запроектував Томаш Доманський.

ГАСЛО ЗГРОМАДЖЕННЯ

Першу згадку про нинішнє гасло Згромадження, знаходимо в так званих Правилах Духовного Дитинства, підготованих у 1953 році с. Терезою Шафран, магістрою новіціату на той час. Правила була укладені з уривків зі Святого Письма та творів св. Терези від Дитяти Ісуса, а на їх титульній сторінці знаходився хрест та слова: «Поширювати любов для Найвищої Любові». У 1962 році під час роботи над поправками до Конституції Згромадження з’явилися пропозиції щодо прийняття гасла Згромадження. Запропоновані слова св. Тереза промовила незадовго до своєї смерті, пояснюючи в них свою програму життя у вічності. Сестра Геновефа від Пресвятого Обличчя (8 липня 1897 р.) читала їй уривок про вічне щастя, св. Тереза раптом її перервала:
– Це не те, що мене приваблює.
– А що ж?
– Ах! Любов. Кохати та бути коханою та повертатися на землю, аби поширювати любов для Найвищої Любові».

Гасло Згромадження було прийняте у 1965 році під час V Генеральної Капітули та вписане до відновлених Конституцій. У 1978 році прийнято, що гасло Згромадження має розміщуватися у відповідному місці у монастирях Згромадження, на початку листів Генеральної Настоятельки та внутрішньої кореспонденції. Тому гасло Згромадження було запроектовано та виконано на дерев’яних таблицях з написом: «Поширювати любов для Найвищої Любові». Розміщували його найчастіше у трапезній, біля хреста та образу св. Терези. З 2020 року гаслом «Поширювати любов для Найвищої Любові» увінчується герб Згромадження.

СВЯТА ЗГРОМАДЖЕННЯ

Урочистість патрональна

День св. Терези від Дитяти Ісуса, що припадає 1 жовтня, є головним святом нашого Згромадження. Згідно із волею Отця Засновника св. Тереза є покровителькою нашої чернечої родини. Кожна спільнота готується до святкування цього дня протягом 9-денної новенни, просячи про дощ троянд Божих благодатей для Згромадження. Цей день святкуємо дуже урочисто, у дусі терезіянської простоти та радості.

Святі Кармелю

Через належність до Кармелітської Родини, Згромадження урочисто святкує літургійний спомин св. Терези Авільської – 15 жовтня та св. Йоана від Хреста – 14 грудня.

Свята Господа Ісуса

Свята Ісуса Христа, особливо в таємниці дитинства, відзначаються урочисто в усьому Згромадженні. Йдучи за традицією перших сестер, важливою залишається також Урочистість Христа Царя Всесвіту.

Марійні свята

У терезіянській духовності важливу роль відіграє любов та відданість Богородиці. Одним із головних свят Згромадження є свято Матері Церкви (понеділок по Зісланню Святого Духа). А також: Благовіщення Богородиці (25 березня), Матері Божої з гори Кармель (16 липня), Внебовзяття ПДМ (15 серпня) та Непорочного Зачаття ПДМ (8 грудня).