• Flaga Polski

Кармель

«Я так гаряче просила (Пресвяту Діву Марію), щоб Вона завше оберігала мене
й невдовзі виконала мою мрію, ховаючи мене у тіні Свого дівочого плаща! (…)
Я зрозуміла, що саме в Кармелі зможу справді знайти плащ Пресвятої Діви Марії
й що саме до тієї життєдайної гори були скеровані всі мої прагнення».

св. Тереза від Дитяти Ісуса

Агрегація Згромадження Сестер св. Терези від Дитяти Ісуса до Ордену Босих Кармелітів

Згромадження Сестер св. Терези від Дитяти Ісуса, як живий організм у Церкві, продовжує розвиватися та прогресувати у процесі щораз кращого розуміння та спроб означення власної ідентичності. Одним із важливих етапів на дорозі пошуку власного місця та місії у Церкві були роздуми на тему духовного зв’язку Згромадження із Кармелем. Упродовж історії сестри намагалися визначити: які зв’язки повинні об’єднувати Згромадження Терезіянок з великою Кармелітською Родиною? Пошуки відповіді на вище поставлене питання мали своє глибоке обґрунтування з огляду на Покровительку Згромадження – св. Терезу від Дитяти Ісуса, святість котрої дозрівала на родючому ґрунті Кармелю. Засновник Згромадження переказав сестрам терезіянкам духовність св. Терези з Ліз’є, так звану «дорогу духовного дитинства». Видається слушним, щоб Згромадження поглиблювало власні зв’язки з кармелітським середовищем. Тому сестри доклали зусиль, щоб юридично урегулювати та затвердити зв’язок Згромадження Сестер Терезіянок та Кармелю.

У 1989 році на порядок денний IX Генеральної капітули Згромадження було внесено пропозицію щодо розгляду справи про можливу агрегацію Згромадження Сестер св. Терези від Дитяти Ісуса до Кармелю. Під час капітульних сесій сестри обговорили це питання і, проголосувавши, ухвалили докласти зусиль у напрямку приєднання Згромадження до Кармелітської Родини. Після багатьох консультацій та схвальної думки зі сторони Ордену Босих Кармелітів, Генеральна Рада Згромадження розпочала приготування відповідних документів для представлення їх Генеральному Настоятелю Босих Кармелітів у Римі. 26 лютого 1991 року, у імені Згромадження, Генеральна Настоятелька, с. Херубіна Радзевич, склала писемне прохання про агрегацію до Кармелю з усіма необхідними документами.

Уряд Ордену Босих Кармелітів, вивчаючи подані документи та упевнюючись, що сестри «провадять чернече життя, просякнуте духовністю, взятою із прикладу та навчання св. Терези від Дитяти Ісуса», прихилився до представленого прохання та 9 травня 1991 року агрегував Згромадження до свого Ордену. Завдяки акту агрегації Згромадження Сестер св. Терези від Дитяти Ісуса здобуло участь в усіх духовних благодатях Кармелю, а також привілей використання Літургії Кармелітського Ордену. Обидві вище названі інституції мають право на взаємозв’язок, співпрацю та допомогу, одночасно зберігаючи власну відокремленість та юрисдикцію. Сестри терезіянки мають обов’язок носити Скапулярій Пресвятої Діви Марії з гори Кармель та зростати у пізнанні духа Покровительки Згромадження, докладно вивчаючи середовище та контекст її життя, а також ті духовні джерела, з котрих черпала на дорозі до святості. Від 2019 року, на знак духовної єдності з Кармелітською Родиною, сестри спільно моляться молитвою до Матері Божої Святого Скапулярія.

Багато харизм у Церкві переплітаються та взаємно доповнюються, а тому факт агрегації Згромадження Сестер св. Терези від Дитяти Ісуса до Ордену Босих Кармелітів вказує на взаємопідтримку та збагачення у духовному вимірі.

Молитва до Божої Матері Святого Скапулярію

У мене тисячі проблем – почуй мене.
Від ворогів душі моєї – врятуй мене.
У помилках моїх – навчи мене.
У сумнівах і тривогах – зміцни мене.
У хворобах і стражданнях – укріпи мене.
У зневазі та приниженні – розрадь мене.
У спокусах і жаданнях – захисти мене.
У скрутну хвилину – утіш мене.
Твоїм материнським серцем – люби мене.
Твоєю безмежною могутністю – борони мене.
В смерті годину прийми нас,
Царице Святого Скапулярію, молись за нас.
Амінь.

Кармелітська спільнота чернечих згромаджень

Духовність Ордену ПДМ з Гори Кармель сягає своїм корінням у глибину Старого Заповіту до діяльності великого пророка Іллі. Це одна з найважливіших гілок католицької духовності. Вона поєднує аскезу та самотність з внутрішньою молитвою, що провадить до близької дружби із Богом. У середовищі Кармелю виросло багато святих, а його духовність надихала інші згромадження, а також багато світських людей. До великої Родини Кармелю належать чернечі згромадження та спільноти, котрі реалізуючи свою харизму, черпають з джерела кармелітської духовності. В Україні до них належать:

Орден Братів Босих Пресвятої Діви Марії з гори Кармель

Орден Сестер Босих Пресвятої Діви Марії з гори Кармель

Світський Орден Босих Кармелітів

Згромадження Сестер Кармеліток Дитяти Ісуса

 

Згромадження Сестер св. Терези від Дитяти Ісуса