• Flaga Polski

Боже Слово

“Іноді, коли я читаю духовні трактати, в яких досконалість пов’язана із тисячею перешкод, окутана масами ілюзій,
мій бідний розум швидко втомлюється. Я закриваю повчальну книгу, яка розбиває мій розум і висушує моє серце,
і беру Святе Письмо. Тоді все прояснюється для мене; одне слово відкриває для моєї душі безкінечні горизонти…”

св. Тереза від Дитяти Ісуса

Наша віра і релігійність можуть бути поверховними, частковими і тому слабкими. Це може бути пов’язано з тим, що наша віра не ґрунтується на першоджерелах знань про Бога, а є лише невпорядкованою збіркою вторинної інформації від інших людей – духовенства та мирян. Тим часом Катехизм Католицької Церкви показує нам два найважливіші джерела віри, якими ми повинні користуватися якомога частіше – Святе Письмо і Передання Церкви. Використання першоджерел у часи особливо агресивної пропаганди атеїзму та нігілізму дозволяє легше відрізнити правду від брехні, легше відсіяти зерно від полови.

 

Святе Письмо

Біблія (з грец. βιβλία – книги) або Святе Письмо – священна книга християнства, яка поділяється на дві частини: Старий Заповіт і Новий Заповіт – і складається з окремих книг, написаних різними авторами. Старий Заповіт написаний давньоєврейською мовою (біблійному івриті), за винятком деяких частин, написаних арамейською мовою. Новий Заповіт написаний на одному з діалектів старогрецької мови – койне.

В основі назви «Заповіт» (від івр. ברית‎ – угода, договір, союз) лежить ідея угоди Бога з усім людством: у Старому Заповіті розповідається про створення світу, гріхопадіння і союз Бога із народом Ізраїля; у Новому Заповіті – про спасіння людства від гріха через викуплення його Ісусом Христом своєю смертю та новий союз з Богом. Католицький канон Святого Письма (Біблії) містить 73 книги, православний –76 книг, а у протестантів – 66. У юдаїзмі лише Старий Заповіт (Танах) розглядається як священна книга.

Джерело: wikipedia.org

Катехизм Католицької Церкви

Катехизм Католицької церкви (лат. Catecismus Catholicae Ecclesiae) – книга, що містить стислий виклад основних положень християнської віри Католицької церкви. Найновіший католицький катехизм був складений за рішенням позачергового Синоду єпископів 1985 року. Папа римський Іван Павло ІІ затвердив катехизм 25 червня 1992 року.
Катехизм включає 2865 статей і розділений на 4 частини:
– перша частина являє собою детальний аналіз окремих елементів символу віри.
– у другій частині розглядається значення літургії та сім християнських таїнств Церкви.
– третій розділ присвячено принципам християнської моралі, з особливим акцентом на заповіді Декалогу.
– четверта частина визначає характеристики християнської молитви, особлива увага приділена молитві “Отче наш”.
Катехизм дає змогу краще пізнати християнське таїнство і, отже,оживити віру Божого Народу. Катехизм, або компендіум католицького вчення, представляє правильно, органічно й систематизовано основні положення Святого Письма, Традиції таВчительського уряду Церкви. Разом з тим він звернений до сучасної людини і несе їйпроміння Одкровення, щоб освітити проблеми сьогодення і протистояти викликам нашогочасу, різноманітним і часто не знаним раніше.

Джерело: wikipedia.org

Текст катехизму у форматі PDF