• Flaga Polski

«Працюймо разом для спасіння душ,
маємо лише наше життя – один день – щоб їх рятувати.
Наступним днем буде вічність»

св. Тереза від Дитяти Ісуса

Квест: “У пошуках різдвяної зірки”

Як святкують Різдво Христове в Україні

У всіх країнах світу люди святкують Різдво. Для вірян — це день народження Ісуса Христа, для атеїстів — одне з новорічних свят. Попри різне ставлення до релігії, в кожній країні існують традиції, яких дотримуються під час святкування Різдва. Я хочу розповісти про різдвяні традиції в нашій країні.

Це світле свято заведено зустрічати в чистому будинку, тому підготовка починається заздалегідь. У будинку миються підлоги, вікна, протирається пил з шаф та інших меблів. Заздалегідь купуються подарунки для сім’ї, солодощі та частування для гостей.

У день Різдва господині приступають до приготування святкових страв. Всього на різдвяному столі має бути дванадцять страв. Головним з них є кутя. З неї починають святкове застілля, а потім вже переходять до інших частувань.

Саме свято починають відзначати ввечері, в момент появи на небі першої зірки. Це символізує народження Ісуса Христа. Гості та господарі будинку вітають один одного, підносять подарунки, співають колядки, танцюють.

Головним атрибутом свята є вбрана ялинка. Вона потрібна не тільки для того, щоб знайти під нею подарунок. Прикрашення ялинки — стара сімейна традиція. Всі члени родини обов’язково повинні взяти участь в оздобленні святкового вбрання лісової красуні. А в свято навколо ялинки водять хороводи.

Є ще одна цікава традиція. У різдвяний вечір у двері будинку можуть постукати дивно вбрані люди, які співають колядки. Колядки — це спеціальні різдвяні пісні. Вважається, що колядки — це й оберіг, і невелика проповідь, і радість від народження спасителя. Співаків заведено пригощати солодощами — дякувати за радісні вісті.

Ось так здавна в нашій країні відзначається Різдво!

Квест: “У пошуках різдвяної зірки”

Поділитися: