• Flaga Polski

“Сподіваюся, що не буду бездіяльна на небесах.
Прагну далі працювати для Церкви і для душ,
про це прошу Бога і впевнена, що мене вислухає”

св. Тереза від Дитяти Ісуса

Дієцезіальний день дитини у Житомирі

6 травня на території парафії Божого Милосердя м. Житомир відбувся перший Дієцезіальний день дитини Київсько-Житомирської дієцезії.

Ідея виникла у Комісії душпастирства молоді, головою якої є о. Міхал Воцял SDB. За організацію Дня дитини відповідала с. Анна Заінчковська, салезіянка, яка створила організаційну команду: с. Галина Шпилова (паллотинка, Житомир), Наталія Нагалевська (завуч Салезіянського ліцею, Житомир), с. Оксана Рудницька (Слуги Ісуса, Житомир), с. Антоніна Пухальська (терезіянка, Бердичів), с. Регіна Поліковська (гоноратка, Київ), Кароліна Новікова (Комісія душпастирства, Київ). До підготовки ДДД 2023 залучилися всі отці, сестри та парафіяни парафії Божого Милосердя в м. Житомир. А сестри кармелітанки Харкова та Києва, сестри бенедиктинки Житомира також молилися за свято, про добру погоду та день без повітряних тривог. Так і сталося!

На свято зареєструвалося 392 дитини із 31 парафії нашої дієцезії. Разом зі священниками, сестрами, батьками, волонтерами у святі взяли участь понад 500 осіб.

Тема ДДД 2023 – «На зв’язку з Богом». Діти мали нагоду роздумувати над тим, що Бог завжди з нами на зв’язку. Як зазначив єпископ Віталій Кривицький SDB у своєму вступному слові, «не всюди є мобільний зв’язок і інтернет, а Господь завжди є з нами на зв’язку».

Слова до гімну ДДД 2023 написала с. Галина Шпилова SAC.

Як зв’язатися з Ісусом,
Де вайфай знайти?
Як відкрити його профіль,
Серце чисте зберегти?

Діти були розподілені на 13 груп, аніматорами яких були сестри різних парафій. Під час невеликої конференції брат Олександр Могильний OFMCap говорив про зв’язок, який опираючись на те, як він розвивався протягом віків, але найважливіше – це бути підключеним до зв’язку, бо можемо мати і телефон і зарядку, але зарядка може не підійти або не маємо, де підключитись. З Богом є по іншому – Він щоденно на зв’язку. Знає нас по імені і цікавиться як наші справи. Важливо, щоб ми не втратили цей зв’язок з Ним.

Під час Євхаристії єпископ Віталій згадав про св. Домініка Савіо, спомин якого Салезіянська родина святкує саме 6 травня. Таким чином цей юний святий став покровителем Дієцезіального дня дитини 2023. Єпископ подав дітям Домініка Савіо як приклад хлопця, який постійно перебував в духовному єднанні з Богом, в Його присутності.

Після обіду діти провели час на творчих та спортивних майстер-класах. День завершився молитвою: «СМС до Бога». Кожна група представила свою молитву, написану на «хмаринці», яку причепили, згодом, до макету телефону. Діти молилися про перемогу, щоб закінчилась війна, за наших Захисників, про навернення ворогів…

На кінець – слово єпископа та благословення. Діти поверталися до своїх домівок змучені, але наповнені радістю, веселими враженнями, новими знайомствами, укріплені новим духовним досвідом.

«Це молода Церква!» – зазначив єпископ.

За матеріалами: rkc.org.ua

Поділитися: