• Flaga Polski

“Сподіваюся, що не буду бездіяльна на небесах.
Прагну далі працювати для Церкви і для душ,
про це прошу Бога і впевнена, що мене вислухає”

св. Тереза від Дитяти Ісуса

Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії

31 рік тому, 8 грудня 1991 року, відбулася перша Служба Божа після повернення храму Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Бердичеві вірним Римсько-Католицької Церкви.

Коли у 1980-х роках почали з’являтися перші проблиски майбутніх перемін, а особливо у 1991 році, водночас зі здобуттям Україною незалежності, прийшла надія на повернення храмів. Брати-священники о. Амброзій та о. Бернард Міцкевичі розпочали працю над поверненням монастирського храму Церкві та поверненням до нього колишніх опікунів — Босих Кармелітів. Коли сюди знову прибули брати-кармеліти, вони застали верхній храм зруйнованим. Разом із безстрашними вірними, вихованими братами Міцкевичами, вони боролися за повернення нижнього храму, з якого комуністи зробили гімнастичну залу. Потрібно було дістатися аж до Києва, щоб захистити своє право на храм у Бердичеві.

В результаті старань отців 4 грудня 1991 року їм передали ключі від нижнього храму. Освячення відбулося у відпустову урочистість 8 грудня 1991 року, неділя. Святу Месу о 13:00 очолив єпископ Ян Пурвінський. Був сильний мороз -17 градусів, в ампулках на вівтарі замерзли вино і вода, а крізь вибиті вікна падав сніг і залітали голуби…

Сьогодні 31 рік потому Святу Месу о 12:00 очолив Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас. Це вже теплий храм, який кожного року приймає вже більше тисячі вірян та паломників. Де кожного дня злітають до Пресвятої Діви Марії сотні молитов та подяк.

Проповідь архієпископа можна послухати у повному обсязі:

Декілька цитат з проповіді:

“Сьогодні ми хочемо показати, не тільки показати, а й бути влюбленими в Пресвяту Богородицю.”

“Коли ангел говорить до Марії – “Не бійся, бо ти знайшла Благодать у Бога. Це означає, що перш за все Господь обрав Діву Марію з-поміж усіх жінок і наповнив її своєю благодаттю…”

“Його сила…, яка окриває Марію своєю тінню означає особливий зв’язок з Богом і Марією…”

Поважним гостем також став Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі. Він промовив так:

“Я від всіх поляків хотів подякувати українцям тут у Бердичеві за вашу стійкість, за ваш патріотизм, за вашу відвагу, яка зберігає нас поляків. Я впевнений також це можуть сказати і литовці, і інші нації в Європі, за те що це Різдво поляки будуть святкувати у мирі та безпеці…”

Посол є одним з тих, хто з перших днів повномасштабного вторгнення залишався в Україні і безпосередньо посилив організацію гуманітарної допомоги Воїнам і постраждалим від агресії.

На кінець Святої Меси, з великою подякою до Марії, з проханнями про мир в Україні та захист для наших Воїнів, молились “Радуйся Маріє, благодаті повна…”

sanctuary.karmel.org.ua

Поділитися: