• Flaga Polski

“Сподіваюся, що не буду бездіяльна на небесах.
Прагну далі працювати для Церкви і для душ,
про це прошу Бога і впевнена, що мене вислухає”

св. Тереза від Дитяти Ісуса

150-річчя народження св. Терези

Завдяки ініціативі ЮНЕСКО послання св. Терези від Дитятка Ісуса зможе дійти до нових середовищ, також і до невіруючих, — зауважує ректор санктуарію в Лізьє. За поданням Франції та за підтримки Італії з Бельгією Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) вписала 150-річчя народження святої кармелітки до списку річниць, які відзначатимуться протягом найближчих двох років. Про це повідомляє credo.pro з посиданням на Vatican News.

Завдяки цьому парадоксальним способом сповниться одна з мрій св. Терези, яка прагнула, щоб Євангеліє, як вона сама писала, дісталося «аж по найдальші острови». За словами о. Олів’є Руффрея, це можна ототожнити з виходом на периферії Папи Франциска. Завдяки тому, що річниця народження святої буде промована ООНівською організацією, послання Терезки зможе дістатися також і до людей поза Церквою. Ректор санктуарію в Лізьє визнав, що ЮНЕСКО оцінила насамперед літературну спадщину святої. Її твори вийшли друком у 80 країнах світу і мали величезний вплив на мільйони людей.

Ректор санктуарію в Лізьє у розмові з Ватиканським радіо зазначив:

Тереза з Лізьє несе з собою послання миру і єдності, скероване до всіх народів. Заохочує їх до любові. На мою думку, жоден з народів, які прийняли перегринацію реліквій св. Терези, не розчарувався. Терезу знають у світі передусім завдяки тому, що вона написала. Це насамперед її біографія «Історія однієї душі», але також це 270 листів і 54 вірші. У своїх творах вона заохочує нас вдивлятися у глибини нашого серця. Провадить нас дорогами миру та любові. Святий Йоан Павло ІІ проголосив її 1997 року Вчителькою Церкви. Тереза закликає нас, щоб ми несли любов нашому світові. Папа Франциск її цитує у «Laudato si», коли каже, що мир у світі часто розпочинається з усмішки та простягненої руки.
Поділитися: