• Flaga Polski

“Сподіваюся, що не буду бездіяльна на небесах.
Прагну далі працювати для Церкви і для душ,
про це прошу Бога і впевнена, що мене вислухає”

св. Тереза від Дитяти Ісуса

Тридення св. Терези від Дитяти Ісуса

Перед святом Св. Терези від Дитяти Ісуса в Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві пройшло тридення. Кожна проповідь протягом цих днів відкривала певні роздуми про життя та істинну любов Терези до Бога. Суботню святкову Літургію очолив отець Віталій Козак – настоятель санктуарію. Проповідь отця можна прослухати в повному обсязі.

Слід відзначити наступні цитати з проповіді:
«Є територія, є монастир і є сестри. Зовнішнього світу як такого немає.»
«Між 14 вересня і Пасхою ти не міг контактувати ні з ким. У багатьох монастирях у сестер є це до сьогоднішнього дня.»
«Ти перед нею, як відкрита книга. Таке враження, що вона знає що у тебе в серці, знає що у тебе в голові й таке враження, що вона знає все про тебе.»
«Мала дорога, тому що вона проста.»
«Якщо ці малі речі не будуть добре, то говорити про великі це смішно.»
Під час Святої Меси в знак спомину святої Терези освячували троянди. Багато привітань отримали сестри терезіянки, котрі опікуються костелом, є викладачами катехиз, оази, театрального та музичного мистецтва, підтримкою не тільки для парафіян, а і для отців кармелітів. Молода монахиня-кармелітка, яка не виїжджала за межі монастиря, нікому в зовнішньому світі не була знайома, однак стала покровителькою місій. Тереза ніколи не заглиблювалась в богослов’я та філософію, у своєму письмі поділилась власним духовним досвідом. Цього було достатньо, аби її проголосили Вчителем Церкви. Її нібито щоденник, де вона писала про свою “малу дорогу”, ділилась як Бог втілював її бажання, розкрила свій внутрішній стан було видано під назвою: “Історія однієї душі” – через рік після смерті Терези.

Цього дня театральна студія “Notes de Vita” також зробила вклад у ознайомлення вірян з творчістю святої Терези та згадала її нелегкий і, на жаль, дуже короткий життєвий шлях… Любов… І лише любов, як стверджувала вона, здатна підняти душу людини і дарувати їй небесне царство.

За матеріалами sanktuary.karmel.org
Поділитися: